Enstitü Hakkında
  • HIZLI ERİŞİM
  • EN
  • captcha captcha

Müdürün Mesajı

Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, alanında bilime katkı yapacak, yaşam boyu öğrenmeyi benimseyen sağlık profesyonelleri ve akademisyenler yetiştirmeyi hedef edinmiştir.

Toplum sağlığını geliştirme de önemli bilim dallarından olan “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon”, “Beslenme ve Diyetetik”, “Hemşirelik”, “Beden eğitimi ve Spor” ile “Hastane ve Sağlık Kuruluşları Yönetimi” alanlarında yüksek lisans ve “Hemşirelik” alanında doktora programları ile sağlık sektörüne yetkin insanlar yetiştirip toplum sağlığına dolaylı katkı sağlıyoruz.

Bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren önemli ölçütlerden biri üniversitelerin ortaya koyduğu bilimsellik ve alanında uzman akademisyen varlığıdır. Enstitümüzde bulunan bilim dallarında insan gücü açığı çok yüksek olduğundan dolayı bu açığı kapatmak için üniversitelerde yeni lisans programları açılmasına karşın akademisyen sayısı var olan programlar için bile yetersizdir. Bu nedenle yüksek lisans ve doktora programlarının önemi büyüktür. 

Öğrencilerimizin ders kapsamında yaptığı akademik çalışmaları ve tezleri mutlaka bir bilimsel bildiri, bir ulusal veya uluslararası yayın olmaktadır. Öğrencilerimizi doktora yapmak için teşvik ediyoruz ve yeni açacağımız doktora programları ile bu konuda destek vermeyi de amaçlıyoruz. Bilimsel düşünmeyi ilke edinmiş, merak eden, araştıran, özgür düşünen, yaratıcı, alanında yetkin, etik değerlere bağlı, bilimsel bilgi üreten, tartışan, ürettiği bilimsel bilgileri topluma sunan bilim insanları yetiştirmek için çalışıyoruz.
Beraber üretmek ve gelişmek için yeni yüksek lisans ve doktora öğrencilerimizi beklerken, mevcut öğrencilerimize de başarılar diliyorum.

Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü
Prof. Dr. Nur TUNALI